Congratulations College Class of 2020!

BUSlider 95

List of Successful College graduates* as of September 9, 2020

*List is subject to updating

BACHELOR OF SCIENCE IN NURSING (BSN)
Names Award/s
Alberto, Kimberly Villegas
Corpuz, Shaine Usah Gonzales
Cudia, Romelyn Jimenez
Francisco, Gladys Bacual
Gibson, Angelica Marie De Castro
Gomez, Mara Pilapil
Manalastas, Leslie Mananghaya
Padilla, Cristofel Niño Taruc
Taba, Jowairiya Sultan Loyalty Awardee
Vicho, Luz Anne Iral
BACHELOR OF SCIENCE IN ACCOUNTANCY (BSA)
Names Award/s
Abad, Emman Christian Mangulabnan
Angeles, Diana Pascual
Angeles, Nikka Lei Santos
Angulo, Jelyn Morales Cum Laude
Buhain, Maria Alyzza Sto. Domingo Cum Laude
Butuhan, Clarisse Ann Vizconde Cum Laude
Calderon, Joy Angelica Magtalas
Carillo, Anamir Bello
Castro, Theanna Giomarie Manalastas
Chua, Liyana Lowela Santos Cum Laude
Clarin, Olivia Gallaron
Cordero, Joana Maidy Cruz Magna Cum Laude / Loyalty Awardee
Cristobal, Christine Joy Roque
Cruz, Aira Nicole Ramos
Cruz, John Paulo Quinto
Cruz, Marinella Bautista
Cruz, Maripe Sevilla
Cunanan, Yvette Everlyn Guevarra
De Guzman, Grace Anne San Miguel
De Jesus, Mary Grace Aquino
De Leon, Remelie Luna
De Ocera, Genierose Manalili
Dela Cruz, Shayne Salustiano
Delos Santos, Elenica Gapac
Erespe, Larra Ellaine Calderon
Esquivel, Glorielle Maris Sison
Feliciano, Erissa Joy Punzalan
Ferrer, Arwin Cum Laude
Flores, Rhizza Mae Del Rosario
Galvez, Angelica Velilla
Galvez, Arcelyn Joyce Marquez
Garcia, Jairah Salaysay Cum Laude
Gener, Vanezza Maningas Magna Cum Laude
Gomez, Mariah Koleen Dexzl Castro
Gregorio, Gef Aeron Fernando
Ingalla, Rolaine Ann Bartolome
Juanico, Josemari Buhain
Landayan, Hazel Marie Geronimo
Lozano, John Ismael Espino Cum Laude
Lu, Marinesa Cale
Macapagal, Filipinas Cagape Cum Laude
Magat, Kathreene Cruz Magna Cum Laude
Mananghaya, Maribelle Calma
Manese, John Erick
Maranan, Eunice Samson Cum Laude
Matic, Angelica Cruz
Matic, Harvey Christopher Francisco
Mercado, Dave Ryan Bartolome
Merced, Madeleine Cañete Cum Laude
Milasky, Trisha Angela Gonzales Cum Laude
Nepomuceno, Mary Joyce San Pedro
Padiernos, Mariella Ann Garcia
Parulan, Joyce Kristine Rivera Cum Laude
Puato, Kenneth Reyes
Quito, Michael Lorenz Galvez
Ramos, Jefferson Aduna Loyalty Awardee
Reyes, Christina Paula Aguilar
Rivera, Shaira Rehj Rivera Magna Cum Laude / Loyalty Awardee
Roxas, Crislyn Joy Denosta
Salonga, Marela Kym Solitario
Salvador, Reicee Ann  Palacay Loyalty Awardee
San Gabriel, Pamela Mae Tan Cum Laude
San Miguel, Jedah Tumoling Loyalty Awardee
Sanchez, Edwin Rivera
Santos, Mary Anne Sampang
Santos, Pauline Ruth Ventoso
Sayco, Pamela Angelica Daos Cum Laude
Serrato, Charles Jaurigue Cum Laude
Severino, Mia Alyson Fernandez Cum Laude
Siron, Marianne Angel Castillo
Sta. Rita, Katlyn Torralba
Valdez, Rochelle Ann Medina
Velasquez, Ciara Jane Nicole Samson
Villarama, John Kenneth Sacdalan Cum Laude
BACHELOR OF SCIENCE IN BUSINESS ADMINISTRATION (BSBA)
Names Award/s
Angeles, Justice Domingo
Bautista, Angelika  Barcelona
Capistrano, Shala Elisse Bautista Loyalty Awardee
Domingo, Queenie Marie Zablan
Duarte, June Philip Jr. Reyes
Dungca, Carl Anthony Tiano
Faustino, Leleine Vergel de Dios
Geronimo, Jowela Alasa
Juliano, Roy Emmanuel Cruz
Lajom, Perri Dominic Ileto
Manalastas, Jeanie Serrano
Maniaol, Rose Ann Castillo
Manlapaz, Rechell Cruz
Navarro, Robert Christian Santos
Perez, Harry Necesito
Samonte, Ma. Paula Ramos
Sanchez, Maricar Romano
Santiago, Glezzy Lyn Managhaya
Santos, Patrick Magsipoc
Tolentino, Clarence
Tomas, Jovin Cabance
Yerro, Regina Paula Pearl Pajarillaga
BACHELOR OF SECONDARY EDUCATION (BSED)
Name Award
Marcelo, Jan Cleo Pantoja
BACHELOR OF SCIENCE IN PSYCHOLOGY (BSPSY)
Names Award/s
Castro, Aira Louise Pandanan
Delos Santos, John Lawrence Pascual
Juego, Julius Ian Imperial
Leonardo, Aymard Laya
Rayco, Samantha Aiva Mareey Santos
Santiago, Aldrin Lachica
BACHELOR OF SCIENCE IN HOSPITALITY MANAGEMENT (BSHM)
Names Award/s
Antonio, Don Jejomar Garcia
Celedio, Ednalyn Dela Ganar
De Guzman, Carl Cyril Cunanan
Dela Cruz, Glenn Reyes
Dimagiba, Luisito III Quizon
Hernandez, Neil Talaver
Honda, Yuki Joy Castillo
Lascano, Vince Alain Perez
Lazarte, Alyssa Denise Laurente
Maghinang, Jeremy Manuzon
Paraoan, Mark Christopher Macarandang
Reyes, Jimm Bryan Manaloto
Santos, Cyruss Grignon Flores
Santos, John Mark Punzalan
Tamares, Ezekiel Rañoco
Toledo, James Gabriel Valdez
BACHELOR OF SCIENCE IN TOURISM MANAGEMENT (BSTM)
Names Award/s
Agulto, Carlos Mikko De Joya
Alcantara, Nicole Ann  Alvaran
Bernardo, Vergel Joseph Lopez
De Castro, Danica Sayson
Gulapa, Johnsen Jarvey Viquiera
Liwanag, Rich Ann Joy Muli
Mangune, Ian Dominic Pagaspas
Pancrudo, Edward Bacani
Tamayao, John Paul Facurib
Zafra, Reicheline Diaz
BACHELOR OF SCIENCE IN CIVIL ENGINEERING (BSCE)
Names Award/s
Balicanta, Marc Anthony Vergel de Dios
Barrera, Nikka Kate Dizon
Cas, Ezekiel San Pedro
Centeno, Maria Ruth Martin
Clacio, Rixson Alteza
Contreras, Mark Villafuerte
Copon, Dianne Bernardo
Corbillon, Syrill Vincent Miranda
Cruz, William Santos
Culasino, Patrick Jovy Laspiñas
Datu, Jalaica Mae Julian
De Vera, Jose Alexander Delos Reyes Loyalty Awardee
Dela Cruz, Alliya Piscasio Loyalty Awardee
Dolleno, Loudette Pauline Nacu Loyalty Awardee
Herrera, Jener Kris  Tanguilan
Ignacio, Robin Raphael Castro
Joson, Jude Carlo Dimaapi
Julian, Neil Maverick Magtira
Lopez, Gleciellda Tiongson
Manayao, Jean Florence Gallevo
Maniquis, Nicole Peña
Manuel, Mark Louise Bautista
Marquez, Angeline Cabarles
Maximo, Jeffrey Pascual
Miranda, Ryan James Ramos
Nicolas, Catherine Salazar
Pineda, Angelika Santos
Punzalan, Christian Jade Perez
Restar, Anie Amor Medenilla
Sagum, Kynn Marie Serevo
Salas, Darlene Glysa Guzman
Salas, Ron Deoffrey Dayao
San Pedro, Raymart Pascual
Santiago, Kelly Sanchez
Signo, Vincent Nathaniel Estrella
Sugui, Ismael Frank Villanueva
Taba, Joharah Sultan Loyalty Awardee
Timbang, Christian Rojin Zaldua
Valondo, Julius Dinong
Vitug, Hannan
BACHELOR OF SCIENCE IN ELECTRONICS ENGINEERING (BSEEC)
Names Award/s
Angeles, Rene Briane Guizano
Callos, Norbien Cruz
Chico, Gerwin Jimenez
Cruz, Christian Louis Gabriel
Legaspi, Ronniel Aeron Reyes
Lopez, Daryl Angelo De Guzman
Mapoy, Ralph Lorenz De Guzman
Relatado, Cyril Joshua De Guzman
Sagum, Dianne Claudine Larin
Santos, Eloise Paula D.
Sumilhig, Alyssa Nicole Larido
BACHELOR OF SCIENCE IN ELECTRICAL ENGINEERING (BSEE)
Names Award/s
Abesamis, Pierre Duriguez
Acosta, Lorenzo Ibaya
Alcoriza, Anthony Cruz
Baydo, Jerome Mojica
Benito, Mobail Omar Cangayda
Cinco, Jonel Jr. Grande
Cruz, Kenneth Lumandas
Cunanan, Pouline Panganiban
Escalante, Ignatius Dela Cruz
Mariano, Joshua Ross Bilbao
Santos, Alvin Soria
Sison, Rainielle Clemente
Sunga, John Christian Gache
BACHELOR OF SCIENCE IN MECHANICAL ENGINEERING (BSME)
Names Award/s
Bautista, Aron Joshua Sagario Loyalty Awardee
Canasa, Raymart Joson
Cordero, Jesus Miguel Quimson
Damian, James Elbert Castro
Espiritu, Maria Angela Valeroso
Lacar, Justine Rey Angeles
Lontoc, Nellson Erwin Sanchez
Manalang, Llord Jasper Isidro
Marcos, Denzel James Bautista
Mendoza, Michael Cabiao
Pangilinan, Patricia Mae Sese Loyalty Awardee
Ramos, Edwin Jay Libunao
Reyes, Clyde Luigi Garcia
Salalima, Carl Chervin Silva
Toledo, John Jeffrey Camposano
Vela, Christian Paul De Ocampo
Yambao, Kim Cyrus Balboa
BACHELOR OF SCIENCE IN COMPUTER ENGINEERING (BSCOE)
Names Award/s
Azucena, Bret Austin Solis
Cruz, Christian Derrick Sulit
Cruz, Ivan Joseph Garcia
Cruz, Jovienne Lyle Morales
De Guzman, Jommel Valonda
De Guzman, Ma. Venus Mati
Felipe, Jedidiah Ramos
Francisco, Freya Mhae Almonte
Garcia, Allan Kris Francisco
Leaño, Celine Grace Gonzales
Macalino, Michael William Santos
Quiambao, Nae Marc Dela Cruz
Santos, Charmaine Nicolas
Timog, Clifford Rhey Perdiz
Valmadrid, Yvette Christine Mempin
BACHELOR OF SCIENCE IN INDUSTRIAL ENGINEERING (BSIE)
Names Award/s
Alejandro, Lois Erick Guidote
Capistrano, Daina Marie Santos
Marcelo Niña Rica Cruz
Marfil, Jezreel Senares
Mojica, Maria Larneth Hipolito
Paradero, Leo Michael Francis San Antonio
Peña, Allen Valenzuela
Santos Christ Lawrence Tiemsin
Tonson, Lance Allen Castro
BACHELOR OF SCIENCE IN INFORMATION TECHNOLOGY (BSIT)
Names Award/s
Balawang, Shayne Louisse Sarceno
Cabreros, Ronnie Jr. Camposano
Candelaria, Ashley Tanaka
Carlos, John Clarence Serrano
Castro, Chester Dominic Catiis
De Jesus, Marinela Bartonico
De Leon, Gene Mikhail Tado
De Leon, Leary James Leoncio
De Leon, Stephanie Santiago
Delos Reyes, David Cedric De Guzman
Evans, Mark Glyn Pomarca
Fernando, Janell Duenas
Francisco, Josh Carl Agsao
Gabriel, Jerome Gutierrez
Garcia, Paul John Santiago
Guevarra, Mark Vincent Landicho
Isidro, Ralph Renzo Pascual
Jonson, Jan Meynard Alvarez
Labonete, Lawrence Lim
Lajom, Ian Carlos Bautista
Lizarondo, Claire Natividad
Meneses, Joyce Katrina Monte
Nieto, Marie Claire Labao
Padua, Jedd Anthony
Pagtalunan, Arth Noe Acibar
Paulino, Jim Leonard Cruz
Perez, Ericson Joseph Vendivel
Ramirez, Warren Yves Samaniego
Ramos, Charvin Rose Viray
Ramos, Vincent Paul Buenaventura
Reyes, Christian Paul Lazaro
Reyes, Francis Vergara
Roman, Renmarc Canasa
Sadiasa, Marwin Louise Pablo
Salaysay, Arjay Manabat Loyalty Awardee
San Jose, John Philipe De Castro
San Jose, Shawn Kurt Cedric De Castro
Santiago, Bill Joseph Placido
Santos, Frederick M.
Villafuerte, Arvin Opalsa
Yasa, Juan Carlo Cawalo
BACHELOR OF SCIENCE IN COMPUTER SCIENCE (BSCS)
Names Award/s
Angeles, Jan Henessey Magat Loyalty Awardee
Cruz, Joriz Mendoza
Cruz, Tyrone Grant Sarmiento
Dela Cruz, Maria Angelica Gonzales
Lapuz, Nicholas Gabriel Nator
Liwag, Kelvin
Melencio, John Renz Supan
Montano, Don Nacu
Morelos, Brian Lester Mesina
Reyes, Jose Mari Juan
Tiotangco, Frank Manrique
Vergel de Dios, Jericho Paul Galvez
Vitalista, Marc Christian San Diego
ASSOCIATE IN COMPUTER TECHNOLOGY (ACT)
Names Award/s
Castro, Sandra Manaois
De Jesus, Caizar San Pablo
Eduardo, Mark Ranndale Santillan
Gabriel, Kayne Archiles Biña

Request forms for Transcript of Records and Diploma are available in the Office of the Registrar.

Schedule of release will be based on the date of submission of request form.